knygos.org - Elektroninės PDF knygos
audioknygos.com - audio knygos internetu

Emilės Rouz egzorcizmas / The Exorcism of Emily Rose (2005)

Emilės Rouz egzorcizmas / The Exorcism of Emily Rose (2005)

Metai: 2005

Žanras: Dramos / Mistiniai / Siaubo / Trileriai

Kalba: Lietuvių

Trukmė: 2h01min.

Režisavo: Scott Derrickson

Vaidina: Laura Linney, Tom Wilkinson, Campbell Scott, Jennifer Carpenter, Colm Feore

  |   prabalsavo: 0  

išvarymo) aktą jaunai moteriai. Advokatė privalo kovoti su pasipūtusiais teisininkais, su savo vienišumu ir, galbūt, su... neramiomis dvasiomis.


Teigiama, kad filmas sukurtas remiantis tikrais įvykiais ir tikra teismo byla JAV. Nors filmo siužetas iš dalies primena paskutinę Vatikano pripažintą egzorcizmo bylą, visgi dauguma dalykų čia - išgalvoti.

Kaip praneša BBC News, pastaruoju metu Italijoje pastebimas didesnis dėmesys satanizmui, ir ypač jaunimo tarpe. Kaip rašo korespondentas Markas Duffas, yra manoma, kad tarp 17-25 metų amžiaus žmonių grupėje satanizmą išpažįsta apie 5000 jaunuolių.

Taip pat tikriausiai tik nedaugelis žinojo, kad Vatikane vyko egzorcistų kovencija, kol šį vasarį naujasis popiežius Benediktas XVI-sis jos nepaminėjo viename iš oficialių savo pranešimų.

1999-siais Vatikanas, teigdamas, kad “Pasaulio princas vis dar dirba savo purviną darbą”, pirmą kartą po 1614-jų peržiūrėjo oficialias egzorcizmo – Šėtono išvarymo – apeigas. Paviešinto ritualo apraše teigiama, kad norint išvaryti Šėtoną iš apsėstojo, reikia ritualą pradėti maldomis, palaiminimu, švęsto vandens šlakstymu, bei rankų uždėjimu ant “Šėtono aukos”. Vėliau egzorcizmą atliekantis kunigas darydamas kryžiaus ženklus naudoja specialų slaptą ritualą ir kartoja frazę “Vade retro, Satana”.

Kaip praneša BBC News, viename prestižiškiausių Vatikano remiamų universitetų Italijoje “Athenaeum Pontificium Regina Apostolorum”, jau nuo šio rudens pradės veikti specialus satanizmo ir egzorcizmo kursas kunigams. Šiame keturis mėnesius truksiančiame kurse bus dėstoma Satanizmo istorija, jos kontekstas remiantis Biblija, teisės ir psichologijos pagrindai. Kurse studijuos 130 katalikų kunigų.
Negana to, per paskutinį dešimtmetį Italijoje egzorcizmu užsiimančių Romos katalikų kunigų skaičius išaugo nuo 30 iki daugiau negu trijų šimtų.

Tokios tendencijos ne tik Italijoje - Čikagos archivyskupija pirmą kartą per 160 metų oficialiai paskyrė vieną kunigą egzorcistu, o New York’e per šią dekadą keturi Bažnyčios deleguoti egzorcistai oficialiai tyrė keturias “apsėstųjų” bylas kartu su policija.Filmas

Pridėta: kalibrasss
Тagai: 2005
Komentarai: 0